Koncert czas zacząć, czyli poznaj nas!

Kim jesteśmy?

Pasjonatami, dla których muzyka to cały świat. Muzykami z wykształcenia i zawodu. Grupą muzycznych zapaleńców, którzy pod batutą Mariusza Dziubka tworzą profesjonalną orkiestrę, by wywoływać uśmiech, wielkie emocje, a przede wszystkim fascynację klasycznymi kompozycjami. Chcemy zarażać innych miłością do muzyki orkiestrowej.

Tworzymy pierwszą w Polsce dętą filharmonię, orkiestrę symfoniczną z repertuarem muzyki klasycznej, filmowej, rozrywkowej i popowej wykonywanej w aranżacjach na instrumenty dęte. To absolutna nowość wśród orkiestr w Polsce!

Członkowie naszej orkiestry mogą pochwalić się muzycznym wykształceniem, wyjątkowymi umiejętnościami i ogromnym doświadczeniem. Jeśli chcesz nas lepiej poznać i zobaczyć z jaką pasją podchodzimy do naszej pracy, zrób to przez muzykę, którą tworzymy. Zapraszamy na jeden z naszych koncertów. Wsłuchaj się i odkryj nasze możliwości.

Dyryguje nami

Mariusz Dziubek

Jego ekspresja i energia, które budzą się, gdy wchodzi na scenę i daje sygnał do grania, uwalniają magię muzyki. Czaruje nią nas – swoją orkiestrę, ale też publiczność.

Ale osobowość to nie wszystko, czym może pochwalić się Mariusz Dziubek. Nasz dyrygent jest doświadczonym muzykiem. Absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Bydgoszczy oraz doktorem sztuk muzycznych w dyscyplinie dyrygentura. Dyrektorem Artystycznym wspaniałych wydarzeń: Koncertu Wolności z okazji 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej (2017), Wielkiego Koncertu Wolności (2018) oraz show Kolej na Lubin (2019).

Na koncie ma aranżacje ponad 150 utworów na big-band i orkiestrę dętą, z gatunku classic, jazz, pop music. Muzyką i jej gatunkami lubi się bawić, wyrażać przez nią emocje, dzielić się z innymi radością i energią, które daje mu granie. Jego pasję zauważycie od razu, gdy tylko zacznie koncert. Poznacie go po czerwonym fraku.

Symbolika

Punktem wyjścia dla znaku był motyw rozchodzenia się dźwięku w ujęciu artystycznym. Dynamizmu dodaje duża liczba linii, które przeplatają się ze sobą, tworząc ciekawą strukturę. W ten sposób chcieliśmy też nawiązać do mocy dźwięków, wrażeń, jakich będą doświadczać goście naszych koncertów.

Kolorem wiodącym w całej naszej identyfikacji wizualnej jest czerwień. Nie tylko nawiązuje do czerwonego fraku – znaku rozpoznawczego naszego dyrygenta Mariusza Dziubka, ale również oddaje energię, pasję i temperament, które towarzyszą naszym koncertom.