Pierwsza symfoniczna trasa koncertowa

04 – 09 Października 2021

„Zagraj mi to, co znam tak, żebym poczuł, że słyszę to pierwszy raz!”

Narodowa Orkiestra Dęta wyruszyła w Pierwszą symfoniczną trasę koncertową. Wielkie dzieła – takie, jak Bolero Maurice’a Ravela Uwertura do Zemsty Nietoperza Johanna Straussa (syna), Planeta Mars Gustava Holsta, Błękitna rapsodia czy niemal zupełnie w Polsce nieznana Uwertura pittsburska Krzysztofa Pendereckiego – zabrzmiały w aranżacji na niemal 70-osobową symfoniczną orkiestrę dętą. Premierowy koncert odbył się w Centrum Kultury „MUZA” w Lubinie, a w dalszej części trasy, Orkiestra wystąpiła w Filharmonii Łódzkiej, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Kolejne koncerty odbędą się w: Filharmonii w Szczecinie (29.11), Filharmonii w Lublinie (28.01.2022), Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie (29.01.2022) oraz Filharmonii Krakowskiej (27.02.2022).

Partnerzy: Miasto Lubin, eBilet.pl, Yamaha Music Europe, Koleje Dolnośląskie S.A.

Patronat medialny: TVP Kultura

Wystąpili

Narodowa Orkiestra Dęta wraz z zaproszonymi gośćmi:
Mariusz Dziubek – dyrygent
Anna Karna – prowadząca koncert

Soliści:
Sławomir Cichor (trąbka)
Paweł Gusnar (saksofon)
Bartłomiej Duś (saksofon)

Flety:
Agata Gąsieniec (piccolo)
Ildiko Juhasz
Inez Więckowska-Malińska
Elżbieta Hołowiak-Ziółek
Adriana Lis
Renata Guzik

Oboje: 
Katarzyna Łukawska
Wiktoria Ulatowska
Łukasz Wilczura

Rożek: 
Emil Trepka

Fagoty:
Mateusz Nowicki
Marcin Krywult
Krystyna Milaniak

Kontrafagot:
Aleksandra Kaczor
Sławomir Piechota

Klarnety:
Roberto Mendez Galiana
Anna Gut
Szymon Fortuna
Mateusz Woźniak
Aoi Iwasawa
Kacper Kozłowski
Sara Ślemp
Kondrad Szumański
Emilia Pientka
Dawid Głowacki
Renata Raczyło
Mateusz Rajkowski

Waltornie:
Małgorzata Wiszniowska
Marcin Gajewski
Grzegorz Mondry
Serhiy Melnychenko
Juliusz Tkacz
Dobromir Galicki

Saksofony:
Seweryn Graniasty
Mateusz Sawicki
Piotr Żelazny
Martyna Halińska
Aneta Baziak
Mateusz Boduch

 

 

 Trąbki: 
Karol Koczur
Damian Nowakowski
Jakub Domański
Joachim W/Rufael
Mateusz Wołczański
Jakub Jóźwiak

Puzony:
Wojciech Krupiński
Adam Wielicki
Justyna Chmielak-Korbut
Jakub Klepczyński
Kacper Świątek

Eufonia:
Jędrzej Mehring
Łukasz Sołtysik
Sławomir Pacholski
Aleksandra Cabaj

Tuby:   
Michał Olearczyk
Adam Wala
Mateusz Ochrym

Harfa:
Alicja Garczarek

Czelesta/fortepian:
Bartłomiej Wezner

Organy/fisharmonia:
Jacek Pupka

Perkusje:
Dominik Zielonka
Bartłomiej Pająk
Kinga Kazimierska
Stanislav Zhovtoholovyi
Vladyslav Plakhtsinskyi
Filip Klasa

Kontrabas:
Jakub Zoń

Martin Jung (trąbka) wystąpił gościnnie podczas koncertu w Filharmonii Łódzkiej

 

© 2019 Narodowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Lubinie.. Wszelkie prawa zastrzeżone