Mistrzostwa Polski w Tańcu Towarzyskim

26 czerwca 2021

W dniach 26 i 27 czerwca, w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie, odbyły się Mistrzostwa Polski w Tańcu Towarzyskim (Polish FTS Standard Championships), podczas których najlepsi tancerze z kraju i zagranicy, rywalizowali o palmę pierwszeństwa w turnieju o randze ogólnopolskiej.

Gala finałowa prowadzona przez Iwonę Pavlović odbyła się w sobotni wieczór. O oprawę tego najważniejszego momentu turnieju zadbała Narodowa Orkiestra Dęta pod dyrekcją Mariusza Dziubka oraz zaproszeni wokaliści: Marta Kołodziejczyk i Zbyszko Tuchołka. Lubińscy filharmonicy zagrali polskie i światowe przeboje, które w oryginalnych aranżacjach przygotował dyrektor NOD. Zabrzmiał walc wiedeński i angielski, a także tango, fokstrot oraz quickstep, przy dźwiękach których zacięcie rywalizowały dziesiątki par.

Finezyjne stroje, nieszablonowa muzyka oraz widowiskowe choreografie taneczne sprawiły, że impreza została oceniona bardzo wysoko, zarówno przez publiczność, jak i międzynarodowe Jury. Finaliści turnieju, oprócz prestiżu, medali i pucharów, mogli liczyć na specjalne fanfary, a dla mistrzów Orkiestra zagrała kultowe „We Are the Champions”.

© 2019 Narodowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Lubinie.. Wszelkie prawa zastrzeżone