Biuro prasowe

Mariusz Dziubek

Polski dyrygent, aranżer, kompozytor oraz producent muzyczny. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Gdańsku oraz Bydgoszczy. Doktor sztuk muzycznych. Podpułkownik rez. Wojska Polskiego.

Laureat wielu nagród za wybitne osiągnięcia w działalności kulturalnej, artystycznej i oświatowej. Założyciel Dziubek Band – pierwszej w Polsce fuzji instrumentów dętych, z domieszką gitary elektrycznej, gitary basowej, piano i zestawu perkusyjnego. To właśnie jako Dziubek Band wystąpił w IV edycji muzycznego talent show Must Be the Music. Tylko Muzyka oraz VII edycji Mam Talent.

Od 2019 roku dyrektor i kierownik artystyczny Narodowej Orkiestry Dętej, pierwszej polskiej filharmonii dętej powołanej z inicjatywy prezydenta Lubina, Roberta Raczyńskiego.

Narodowa Orkiestra Dęta

Pierwsza polska filharmonia dęta z siedzibą na lubińskim Wzgórzu Zamkowym, powołana w 2019 roku z inicjatywy prezydenta Lubina, Roberta Raczyńskiego. Dyrektorem i kierownikiem artystycznym Narodowej Orkiestry Dętej jest dyrygent Mariusz Dziubek.

Zespół składa się z etatowych muzyków, ale też współpracuje projektowo z muzykami specjalizującymi się w grze na instrumencie dętym i perkusyjnym. Do współpracy z Narodową Orkiestrą Dętą zapraszani są polscy oraz zagraniczni artyści i soliści z gatunku muzyki klasycznej i rozrywkowej.

W repertuarze NOD znajdują się utwory muzyki klasycznej, filmowej, sakralnej oraz rozrywkowej, wykonane w aranżacjach na symfoniczną orkiestrę dętą. Mimo krótkiej historii, Narodowa Orkiestra Dęta ma na swoim koncie znaczące wydarzenia artystyczne, m.in. Koncert z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, Najpiękniejsze kolędy, Charytatywny Koncert z Narodową czy widowiskowy spektakl muzyczny Wind(s) On The Hill.

W sprawie informacji prasowych, dodatkowych komentarzy, wywiadów lub innych pytań redakcyjnych prosimy o kontakt:

tel.: 76 307 00 06
e-mail: sekretariat@nod.lubin.pl

© 2019 Narodowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Lubinie.. Wszelkie prawa zastrzeżone